Lista aktualności Lista aktualności

Specjalna "sowia" oferta edukacyjna

Uwaga! Zbliża się długo wyczekiwany przez wszystkich ornitologów i pasjonatów przyrody czas wzmożonej aktywności sów! Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się okres godowy tych nieustannie budzących zachwyt ptaków. Aby bliżej poznać te piękne zwierzęta, towarzystwo „Jestem na Ptak!” już po raz siódmy organizuje ogólnopolską imprezę zwaną „Nocą Sów”. Nasze Nadleśnictwo z okazji „sowiego święta” przygotowało dla Was specjalną ofertę edukacyjną.

W dniach 23 – 24 marca wszyscy chcący bliżej poznać gatunki sów zamieszkałe w naszym kraju  i usłyszeć ich wzmożone w tym okresie pohukiwanie mogą wziąć udział w "Nocy Sów". Odbywa się ona na terenie całego kraju. Wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem zapraszamy na stronę www.nocsow.pl, gdzie znajdą Państwo  informacje o podmiotach organizujących „Noc sów” wraz z danymi kontaktowymi do przewodników.

Nasze Nadleśnictwo z okazji „sowiego święta” przygotowało dla Was specjalną ofertę edukacyjną.  Począwszy od 19. marca, aż do końca kwietnia  w Izbie Leśnej będą odbywały się zajęcia edukacyjne poświęcone sowom!  Jest to niepowtarzalna okazja do tego, by  bliżej przyjrzeć się gatunkom sów występujące w Polsce, poznać ich zwyczaje pokarmowe i środowisko życia, czyhające na nie zagrożenia i wiele, wiele innych ciekawostek z nimi związanych

Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ, wysłać go na adres mailowy piaski@poznan.lasy.gov.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Nadleśnictwa co najmniej 7 dni  przed planowanymi zajęciami.

Ciekawostki o sowach dostępne są na stronie RDLP w Poznaniu w cyklu "Wierzę w leśne zwierzę".

Dodatkowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej oraz terminów zajęć można uzyskać pod numerem telefonu +48 65 5739080 (wewn.*334).

Przypominamy, że w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Piaski można korzystać przez cały rok, a udział w nich jest bezpłatny.

Serdecznie zachęcamy wszystkie szkoły i przedszkola do odwiedzenia naszej Izby Leśnej.

 

 

Materiały do pobrania