Lista aktualności Lista aktualności

Pożegnaliśmy emerytów

9 lutego uroczyście pożegnaliśmy odchodzących na zasłużoną emeryturę – Pana Jerzego Różańskiego i Pana Jerzego Mikołajczaka.

Pan Jerzy Różański to wieloletni edukator przyrodniczy Nadleśnictwa Piaski. Przez wiele lat  swojej pracy przekazywał dzieciom i młodzieży z okolicznych szkół szeroką wiedzę przyrodniczą, uczył szacunku do przyrody i przybliżał pracę leśników. Pana Jerzego można było spotkać nie tylko w Izbie Leśnej Nadleśnictwa i okolicznych szkołach, ale także na różnego rodzaju imprezach organizowanych w naszym powiecie, gdzie z zaangażowaniem promował gospodarkę leśną w namiocie Nadleśnictwa Piaski.

Pan Jerzy Mikołajczak to leśniczy terenowy z „krwi i kości”. Pracę w lasach rozpoczął w 1971 roku jako praktykant w Leśnictwie Orliniec. Pracował także jako podleśniczy w Leśnictwie Kosowo i Miranowo, a następnie przez prawie 40 lat jako leśniczy w leśnictwach: Smogorzewo, Włościjewki i Miranowo. Od 2012 roku do czasu przejścia na emeryturę pełnił funkcję  podleśniczego w Leśnictwie Ostrowieczno. W trakcie swojej zawodowej drogi, zawsze z zaangażowaniem wypełniał swoje obowiązki, stawiając dobro lasu na pierwszym miejscu. Praca w służbie dla lasu dawała mu wiele satysfakcji i zadowolenia, o czym świadczy pogoda ducha i uśmiech, który zawsze gościł na jego twarzy.  

Emerytom życzymy zasłużonego wypoczynku, radości i energii do działań, na które do tej pory brakowało czasu.