Lista aktualności Lista aktualności

Ferie w Izbie Leśnej

Od poniedziałku trwają długo wyczekiwane w tym roku ferie. To doskonały czas, by wyrwać się z wiru nauki, na chwilę odłożyć książki na półkę i aktywnie spędzić czas. Serdecznie zachęcamy do tego, by swój wolny czas spędzić w lesie, bo daje on wiele możliwości. Lubisz sport? Pobiegaj leśnymi ścieżkami! Chcesz odpocząć? Wybierz się z rodziną na spacer do lasu. Gwarantujemy, że po takiej wycieczce poczujesz się w pełni wypoczęty i zdrowszy!

Tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę również w czasie wolnym, zapraszamy  do Izby Leśnej mieszczącej się przy siedzibie Nadleśnictwa.  
Przez cały rok (również w czasie ferii) istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych (z ofertą edukacyjną Nadleśnictwa można zapoznać się TUTAJ), na które serdecznie zapraszamy.

Z takiej formy spędzenia swojego wolnego czasu skorzystali uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej w Wycisłowie, którzy we wtorek 13. lutego odwiedzili naszą Izbę. Podczas swojej wizyty dowiedzieli się na czym polega praca leśnika, co dzieje się w lesie w poszczególnych porach roku, a także poznali narzędzia, jakie wykorzystuje leśniczy w swojej pracy.  Uczniowie, którzy zapamiętali najwięcej i poprawnie odpowiedzieli na zadane pytania, otrzymali nagrodę w postaci ciekawych książek o tematyce przyrodniczej. Późnej, „naładowani  wiedzą” udali się do lasu, gdzie nauka przyjęła formę zabawy zwanej podchodami. Po zabawie czekało na nich ognisko, na którym piekły kiełbaski i nabierały sił do kolejnych zadań. Ostatnim, podsumowującym punktem wizyty uczniów z Wycisłowa było wykonanie plakatów przedstawiających nasza przyrodę – rośliny, zwierzęta  i drzewa.
Po tak aktywnie spędzonym dniu nie można mówić o nudzie! Dzieciom ze szkoły w Wycisłowie życzymy udanych,  ciekawie spędzonych kolejnych dni ferii i serdecznie zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej Izby Leśnej. A wszystkich innych zachęcamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

zdjęcia: Róża Jędrosz